Магазини
Любими
39,10 лв. | 19,99 €
Предстоящо

Фалшива храна

Предстояща наличност
0%
39,10 лв. | 19,99 €
Характеристика Данни
SKU: 9786199200698
ISBN:

9786199200698

Автор:

Матю Лишак,

Сейфедин Амус

Година на издаване: 2025
Вид корица: Твърда
Език: Български
Брой страници: 326
Характеристика Данни
Възраст до: 60
Възраст от: 30
Оригинално име: Fiat Food: Why Inflation Destroyed Our Health and How Bitcoin Fixes It
Пол: Жена, Мъж
Тегло кг: 0,700
Тема: Финанси, Икономика

„Фалшива храна“ на Матю Лишак, написана в съавторство със Сейфедин Амус

Това е храната, пропагандирана и налагана на обществото по всевъзможни начини през последните 50 години – период, съпътстващ отпадането на златния стандарт и финансирането на живота с пари без покритие.

Храна, която води до затлъстяване, болести и смърт, защитавайки престъпните интереси на четирима съюзници:

  • псевдонауката за храненето – която заменя формулирането на подлежащи на проверка хипотези и тяхното доказване с манипулативни изявления и публикации на „учени“, финансирани или членуващи в управителните съвети на компаниите производители на обявените за полезни заместители на животински продукти;
  • религиозните групи – според които „месото разпалва у жертвите си плътски желания и им въздейства като опиат, тласкайки ги към дъното на физическата поквара“;
  • медикопромишления комплекс – представен основно от едрите производители на царевица, газирани напитки и сладкарски изделия и фармацевтичните гиганти;
  • централизираната политическа власт – която използва всички тях, за да прикрие истинската цена на инфлацията, която сама е създала, след като е започнала да печата пари от нищото.
    Има и пети съюзник, без чиято услужлива подкрепа нищо от това не би било възможно – медиите.

„Фалшива храна“ е шокираща книга, която осветлява ужасяващи задкулисия и заговори, играещи си с живота на милиони. В нея става ясно защо „дебел и гладен“ не е оксиморон, а характеристика на американския гражданин и западния човек като цяло. „Богат и гладен“ – също.

Фактите в книгата са извлечени от пространно изследване, за което свидетелстват близо 270-те бележки под линия (208 от които са цитирани източници).

И както си му е редът, книгата крие и изненада – в края ѝ, в частта, написана от автора на „библията на биткойн“ Сейфедин Амус, читателят ще открие инструкции как да си направи най-вкусното барбекю: видове скари, видове пържоли, подготовка, време и начин на печене на месото.

И една подсказка: нуждаете се от четири елемента – месо, огън, време и сол.

* Сроковете за доставка могат да бъдат удължени и по време на кампании, както и в зависимост от наличностите на поръчаните артикули.

Доставка до автомат на BoxNow
  • Цена за доставка до автомат - Безплатно
  • Удобно и бързо вземане на пратката на цена 0,00 лв. с Безплатен промоционален период до 31.12.2025 г. Виж повече тук.
Доставка до офис на куриер
  • Цена за доставка до офис - 5,85 лв.| 2,99 €
  • Доставка до офис на Speedy или Econt. Безплатна доставка за поръчки над 59,90 лв.| 30,62 €
Доставка до магазин на Orange Center
  • Доставката до магазин е безплатна!
Доставка до твой адрес
  • При теб до 3 работни дни
  • Цена за доставка с куриер - 5,85 лв.| 2,99 €.
  • Безплатна доставка за поръчки над 59,90 лв.| 30,62 €

Онлайн магазин orangecenter.bg уверява своите клиенти, че съгласно чл. 55, ал.1 от Закона за защита на потребителите, имат правото да се откажат / или заменят получена от тях стока в срок от 14 (четиринадесет) работни дни от датата на получаване на стоката САМО при условие, че продукта е:

- в оригиналният си вид и качествени характеристики, със запазена оригинална опаковка и етикет, като не се счита за повредена опаковката, цялостта на която е била нарушена по начин, единствено позволяващ отделянето й от стоката.

- без следи от употреба (скъсване, надраскване, счупване или други повреди), както и няма други повреди, причинени от неправилна употреба.

Повече информация за връщане и замяна на стока ще намерите тук.

Остави коментар

Не е необходимо да имате създаден профил, за да оставите коментар


За автора

Матю Лишак

Няма добавена информация