16,00 лв.

Птиците

Дафни дю Морие
Лабиринт
Наличен
Оценка 5.0 от 3 гласа
16,00 лв.
От авторката на "Ребека" идва нова книга. Сега ви представяме един удивителен сборник по чийто разкази са снимани киношедьоври. Впуснете се в уникалните разкази от една от най-ярките представителки на готическата литература и психотрилърите.
 
Английската писателка Дафни Дю Морие (1907-1989) е оставила някои от най-увлекателните и любими романи на ХХ век. В "Ребека", "Братовчедката Рейчъл", "Странноприемница "Ямайка" тя превръща малките драми на всекидневния живот: любовта, скърбта, ревността, в нещо, от което са изтъкани кошмарите ни. Дю Морие е ненадмината майсторка и на късите литературни форми, където благодарение на безупречния изчистен стил създава особен, забързан ритъм и напрежение.
 
В сборника са включени някои познати разкази като "Птиците" и "Сега не гледай", по които Алфред Хичкок и Николас Роуг са заснели своите киношедьоври, а също непревеждани у нас творби като "Монте Верита" - за цената на това да търсиш истината и да се стремиш към безсмъртие и нетленна красота, "Целуни ме още веднъж, страннико" за непредпазливите човешки страсти, които понякога завършват с далеч по-неприятни неща от разбитото сърце, "La Sainte Vierge" и "Гафът" за умението ни да се самозалъгваме, само и само да си спестим горчилката и разочарованието, когато сме изправени пред смъртна опасност.
 
С вкуса си към странните съвпадения, към ужасите вътре в ума и душата ни Дю Мюрие си остава един от най-ярките представители на готическата литература и на психологическия трилър, които в някои от разказите и новелите й са доведени до съвършенство.
Информация за "Птиците"
  • Език Български
  • Брой страници 344
  • Вид корица Мека
  • Година на издаване 2016
  • Националност автор Великобритания
  • Размер см 14 x 21 см.
Дафни дю Морие
За автора

Дафни дю Морие е английска писателка и драматург.

Част от романите ѝ имат филмови адаптации: Ребека, Ямайка, както и сборникът ѝ с разкази Птиците.
В много от произведенията ѝ действието се развива в Корнуол, където прекарва по-голямата част от живота си.

През 1969 г. е удостоена с Орден на Британската империя с името лейди Браунинг.