Готови ли са учениците за първата година в гимназиален клас? След натоварената учебна година, изпълнена с изпити, децата, на които им предстои да бъдат в 8 клас, ги очакват вълнуващи нови произведения за четене.
Сред задължителната литература за 8 клас попадат разнообразни заглавия от българската и световната литература, но във всеки клас списъкът може да изглежда по различен начин. Учителите сами изготвят препоръките за учениците на база на това, което смятат, че най-добре ще помогне за подготовката за следващата учебна година.
Въпреки че всеки списък с книги за 8 клас изглежда по различен начин, рядко в тях отсъства Мигел де Сервантес и неговия „Дон Кихот“, както и Джовани Бокачо с „Декамерон“ например.
Обикновено именно през тази година се препоръчва учениците да се срещнат с Омир и с Шекспир, както и с някои от българските класики като произведенията на Черноризец Храбър.
През тази година мотивът за разказването на истории e особено често срещан. Виждаме това в „Илиада“, в „Пространно житие на Константин – Кирил“, а дори и в „Дон Кихот“. Най-отличителното такова заглавие за програмата в 8 клас обаче е „Декамерон“, което в основата си е сборник от истории, обединени от една обща история.
Най-често разглежданата в класните стаи от тях е „Притчата за трите пръстена“, която в себе си включва още една сюжетна линия от типа „приказка в приказката“.
Нейното основно послание е изведено още в самото ѝ начало – че благодарение на хитростта и ума си човек може да се избави от големи злини. Същевременно в центъра на историята стои и посланието за толерантността към различните от нас и разбирателството въпреки противоположните убеждения.
В „Дон Кихот“ виждаме подобно послание, макар и предоставено по крайно различен начин. В него откриваме не само апела към мечтателството, но и поуката, че всеки човек заслужава да бъде уважаван и разбиран, независимо от къде идва.
Дори в произведение, изпълнено с толкова много герои, погълнати от гнева, „Илиада“, посланието за състраданието и смиряването отново присъства в няколко части на сюжета.
В тази категория, както и в останалите, включващи заглавията от ученическата литература, ще откриете книгите в различни издания, пригодени за различни възрасти.
Особено предпочитани са изданията от поредицата „Книга за ученика“ на издателство „Пан“, които включват заглавия, нужни на учениците при подготовката за лятото преди 4 и чак до 11 клас. Те включват критически анализи и разработки, които помагат да направят ученето по-лесно и приятно за читателя.
Освен тях в категорията попадат и издания с по-изчистен дизайн и луксозно оформление, които превръщат книгите от задължителната литература в такива, подходящи за подарък и с които децата да започнат своята лична библиотека. Те са пригодени за разнообразни читатели, така че ще послужат на всички в семейството.
Независимо дали пазарувате сред книгите от списъка за лятото, или вече се готвите за новата учебна година, купувайки сред множеството нужни ученически пособия, раници и несесери, в Orange ще откриете търсеното.
С богато портфолио, сред което всеки да открие по нещо за себе си или за подарък, тук сме събрали книги за малки и големи, пъзели и настолни игри, манга и комикси, детски игри и играчки, луксозни и бюджетни предложения за подаръци.
С покупки, извършени с услугата Click&Collect, независимо от стойността на поръчката, не заплащате такса доставка, а вземате продуктите си от удобен за Вас обект на Orange, докато се възползвате от всички позитиви на онлайн пазаруването.
The information below is required for social login
Необходимо е да активираш регистрацията си.
Изпратихме имейл на с линк за активация. Последвай линка, за да активираш профила си в следващите 24 часа. Имейлът би трябвало да пристигне до 1 минута.
Ако не откриваш имейл от нас, потърси го в спам директорията или провери дали посоченият имейл адрес е изписан правилно. Ако това не помогне, свържи се с нас на [email protected] 0700 20 866
Създавайки профил се присъединяваш към програмата My Orange и се съгласяваш с Правилата и условията на Ориндж Интернешънъл АД.