Поради високата натовареност на куриерските фирми през декември, е възможно стандартният срок за доставка да бъде удължен. Поради високата натовареност през декември, е възможно стандартният срок за доставка да бъде удължен.
Магазини
Любими
39,90 лв.
Ново

Nexus

В наличност
0%
39,90 лв.

SKU: 9786190115021

Преводач: Росен Люцканов

ISBN: 9786190115021

Възраст от: 20

Възраст до: 99

Автор: Ювал Ноа Харари

Издателство: Изток-Запад

Език: Български

Пол: Жена, Мъж

Тема: Наука

Брой страници: 400

Вид корица: Твърда

Година на издаване: 2024

Националност автор: Израел

Размер см: 16.8 х 24 см.

Пред очите ни се осъществява най-значимата информационна революция в историята на човечеството. За да разберем случващото се, трябва да знаем какво е било преди. Нарекли сме нашия вид Homo sapiens, мъдър човек; но ако хората се чак толкова мъдри, защо се държат така самоунищожително? Защо сме на път да извършим екологично и технологично самоубийство? Човечеството трупа мощ, като създава големи мрежи на сътрудничество, но най-лесният начин да стане това е чрез фикции, измислици и масови заблуди. През XXI в. изкуственият интелект може би полага основите на нова мрежа от заблуди, която би могла да попречи на бъдещите поколения дори да се опитат да ги изобличат. От друга страна обаче, историята не е предначертана и същото се отнася за технологиите: вземайки информирани решения, може да предотвратим най-лошото. Ако не можем да променим бъдещето, защо да си губим времето да го обсъждаме?

Харари има уникалната способност да съчетава най-неуловимите детайли в историята с най-мащабните тенденции на днешния ден. Тази изключително важна книга се появява в ключов момент, когато всички разсъждаваме за последиците от появата на изкуствения интелект.

Мустафа Сюлейман


Величава, провокативна и добре обмислена книга. Харари ни показва едно скоростно приближаващо се към нас бъдеще, което е едновременно вълнуващо и смразяващо. Ако има книга, която бих призовал всеки да прочете – и най-вече нашите водачи в сферата на политиката, бизнеса и изкуството, – то това би била Nexus.

Стивън Фрай

Професор Ювал Ноа Харари е историк, философ и автор на бестселърите „Sapiens: кратка история на човечеството“, „Homo Deus: кратка история на бъдещето“ и „21 урока за двадесет и първи век“, както и поредиците графични новели „Сапиенс“ и „Неудържимите“

* Сроковете за доставка могат да бъдат удължени и по време на кампании, както и в зависимост от наличностите на поръчаните артикули.

Доставка до твой адрес
  • При теб до 3 работни дни
  • Цена за доставка с куриер - 4.90 лв.
  • Безплатна доставка (за поръчка над 49.80 лв.)
Доставка до офис на куриер
  • Цена за доставка до офис - 4.90 лв.
  • По-кратък срок за доставка
Доставка до магазин на Orange Center
  • Доставката до магазин е безплатна

Онлайн магазин orangecenter.bg уверява своите клиенти, че съгласно чл. 55, ал.1 от Закона за защита на потребителите, имат правото да се откажат / или заменят получена от тях стока в срок от 14 (четиринадесет) работни дни от датата на получаване на стоката САМО при условие, че продукта е:

- в оригиналният си вид и качествени характеристики, със запазена оригинална опаковка и етикет, като не се счита за повредена опаковката, цялостта на която е била нарушена по начин, единствено позволяващ отделянето й от стоката.

- без следи от употреба (скъсване, надраскване, счупване или други повреди), както и няма други повреди, причинени от неправилна употреба.

Повече информация за връщане и замяна на стока ще намерите тук.

Остави коментар

Не е необходимо да имате създаден профил, за да оставите коментар


За автора

Ювал Ноа Харари

Ювал Ноа Харари

Всички книги на автора

Ювал Ноа Харари е историк, писател и философ, роден през 1976г. в Израел.

Най-популярната му книга е издадена през 2011г., преведена на английски през 2014г. и в последствие става световно известна - Sapiens. Кратка история на човечеството (изд. Изток-Запад, 2016).

Отново от изд. Изток-Запад през следващите години на български език излизат и книгите Homo Deus: Кратка история на бъдещето (2018) и 21 урока за 21-ви век (2019).