20,00 лв.

Психология на сексуалността

Зигмунд Фройд, съставил Д-р Никола Атанасов
Колибри
Наличен
Оценка 5.0 от 1 глас
20,00 лв.
Книгата е събрала лекциите на световноизвестния философ, невролог, психолог и основател на едно от основните течения в психотерапията - психоанализата- Зигмунд Фройд.
 

„Името на д-р Зигмунд Фройд предизвиква асоциации със „сексуалност” също толкова често, колкото и с „грешки”. Често пъти го посочват и като предтеча на „сексуалната революция”. Едва ли има съмнение, че освен откриването на несъзнаваното другият му важен принос е разширяването на понятието за сексуалност. Това разширяване насочва вниманието към неща, които би трябвало да са очевидни: че човешката сексуалност не е само нагон към размножаване, че заема важно място в емоционалния свят на човека, че започва от раждането и не престава да e източник на желания до края на живота. Когато говори за сексуалност, Фройд има предвид „психосексуалност”. Психологията му е повече психология на любовта, отколкото на сексуалността... Зигмунд Фройд даде една гледна точка, от която сексуалността, психичният живот на човека и човешкото общество започнаха да изглеждат по-различно. Тази гледна точка продължава да бъде актуална и днес: от нея все още може да се видят нови неща, а познатите стари да се представят в нова светлина.”
Доц. д-р Никола Атанасов

Този сборник съдържа основните теоретични текстове на Зигмунд Фройд в областта на сексуалността: „Три студии върху теорията на сексуалността”, „Приноси към психологията на любовния живот”, „Разпадането на едиповия комплекс”, „За женската сексуалност” и др.

Информация за "Психология на сексуалността"
  • Език Български
  • Брой страници 272
  • Вид корица Мека
  • Година на издаване 2015
  • Националност автор Австрия
  • Размер см 14 x 21 см.
Зигмунд Фройд
За автора

Зигмунд Фройд е австрийски психолог, писател и невролог. Роден е на 6 май 1856 г. във Фрайберг. Фройд е отличник в училище и започва да изучава италиански, френски, латински и гръцки език. Проявява интерес към правото и зоологията. Решава да учи медицина и постъпва във Виенския университет. Психологът обединява цяло поколение психотерапевти, които постепенно развиват психоанализата, първоначално в Австрия, след това в Швейцария и Берлин.